وب ۲ و وبلاگ های چندگانه من

سه ساله دارم وبلاگ می نويسم ولی هنوز جای کليد های کيبورد رو حفظ نيستم. توی اولين سالی که وبلاگ می نوشتم هميشه وقتی می خواستم دنبال مطلبی بگردم که راجع بهش بخونم و ببينم نظر بقيه وبلاگ نويسا چيه. گير می کردم.

اگه از موتور سرچ گوگل استفاده می کردی که به کلمات حساس بود نه به موضوع اون کلمات و اگر می خواستی دنبال عبارت های بزرگ بگردی که بايد حداقل فکر کنم ۶۰ تا عبارت رو تست می کردی و به طور جامع به همه وبلاگ ها و مطالب با اطمينان کامل نمی تونستی بگی که همه اون مطالب رو خوندی و يا نه؟

ديروز يه مطلب جالب به نام وب-۲ توی صفحه اول اين پرشين بلاگ خوندم که انگشت حسرت را گزيدم.

اون موقع فهميدن يه چيزی کاملا واضح و ساده بود و اين بود که راه حل چيه ؟

من دو تا راهع حل به ذهنم رسيد که :

اولا اينکه اگر من می خوام راجع به جغرافيا بنويسم برم يه وبلاگ بزنم و همه کلمه های کليدی رو برای گوگل توش بذارم و خود بخود با مطالب مرتبطی که قراره اونجا نوشته بشه ديگه مشکی با گوگل نداريم که چيزای نامربوط بياره.

دوما اينکه سرويسی رو پرشين بلاگ اضافه کنه که اگر کسی مطلبی رو نوشت از روی سابقه اش چک بشه که خودش مطلبی رو که نوشته دقيقا و کارشناسی شده می دونه راجع به چيه. و اگر نيست کارشناس مطالب و يا خواننده ها ببيان بگن که مطلبی رو خوندن بيشتر نزديک به کدوم يکی از موضوعات زير می خوره. البته معلومه که خود نويسنده هم اين کار رو می کنه.

کاش اون موقع ای.اس.پی يا پی.اچ.پی ای بلد بودم يا با برنامه نويس قابلی آشنا بودم و پول حسابی بهش می دادم تا به اين آرزوی من جامه عمل بپوشونه.

اما الانم که فکر می کنم بايد چيزای جديدی برای به ثمر نشوندن به ذهنم برسه تا مث الان انگشت نگزنونم. :))

/ 1 نظر / 40 بازدید
صابر ط

امروز با دايال اين و روتر های سيسکو و پروتکل های ارتباطی برای خطوط تلفن از بيرون به کمک تلفن و راديوس سرور و تکنولوژی های سيسکو آشنا شدم و مطالعه کردم و اونها رو بيشتر شناختم. دی اف اس هم امروز کانفيگ کرديم و خيلی بيشتر تجربی راجع بهش جدی برای پياده سازی فکر کرديم. و يه فلش هم ازش ديديم